לחצו לתרומה
 

אפשרויות תרומה

אשראי bit

כיצד להימנע מטביעה? כללי הזהירות הנדרשים מהרוחצים בחופי הים ובבריכות

לצערנו, גם בקיץ האחרון התרחשו לצערנו לא מעט אסונות טביעה בחופי הים ובבריכות השחייה. בכל שנה בימי החופש הגדול  נערכים במגן דוד אדום לעלייה במקרי הפגיעה בילדים, בני נוער ומבוגרים כתוצאה מסכנות שונות, ביניהן פגיעות מנזקי השמש, תאונות וטביעה בים ובבריכות.
כיצד ניתן למנוע את מקרה הטביעה הבא? במד"א מפרסמים את כללי הזהירות הנדרשים בחופי הים בבריכות השחייה. 
יש לרחוץ רק בחופים ובבריכות מוכרזים הנמצאים בפיקוח מציל ובזמן שיש בהם שירותי הצלה. אין להיכנס למים לאחר שעות הפעילות של המציל בחוף או בבריכה.יש להישאר תמיד בטווח העין של המציל.

  • יש להימנע ממשחקים מסוכנים במים. אין לשחק "משחקי הטבעה" במים, אין לקפוץ על מי שנמצא במים ואין לקפוץ ראש במים רדודים, מחשש לפגיעה בעמוד השדרה ובראש. בנוסף, אין לרוץ מסביב לשפת הבריכה, מחשש להחלקה ופציעה.
  • דעו את יכולתכם. אל תגיעו לאפיסת כוחות. אם התעייפתם – צאו מהמים, שתו ונוחו במקום מוצל., אין לשחות באזור שובר הגלים. באזור זה עלולות להיווצר מערבולות חזקות שמושכות לקרקעית הים.
  • הרחצה בים תחת השפעת אלכוהול אסורה מסוכנת.

 למבלים עם תינוקות וילדים בים, בבריכה או סמוך לכל מקור מים אחר – שימו לב לכללי הזהירות הבאים:

תינוקות וילדים עד גיל 5 הם אוכלוסייה מועדת לטביעה. ילדים אינם מודעים למהות הסכנה ואינם יודעים להיזהר והחשיבות בשמירה צמודה עליהם ליד מקורות מים משמעותית מאוד.
טביעה מתרחשת תוך רגעים בודדים. מספיקות דקות מעטות של חוסר תשומת לב מלאה, בהן הילד עלול לטבוע. יש להישאר כל העת בקרבת הילדים שבמים ולהתרכז רק בהם. אם נכנסתם למים עם מספר ילדים, אנא דאגו למבוגר אחראי נוסף שישהה לצדם.

  • מצופים, גלגלי ים ודומיהם מקנים תחושה מוטעית של בטחון. פריטים אלו אינם מעניקים הגנה מלאה לילד מפני סכנות הטביעה, ועל כן חשוב להקפיד לשמור על ילדים גם כשהם מצוידים בהם.
  • יש לוודא כי הילדים מוגנים באופן מלא מפני נזקי השמש. להשתמש בקרם הגנה מתאים, ואף להלביש תינוקות בבגד ים מלא וארוך על מנת להגן על גופם.
  • אין להשאיר פעוטות וילדים בקרבת מקורות מים ללא השגחה צמודה. פעוט עלול להחליק בשניות, והפגיעה בו תהיה קשה במיוחד. חבלת ראש מנפילה שכזו עלולה לגרום לנזק משמעותי.
  • בבריכות פרטיות יש לגדר ולסגור כל מעבר לכיוון הבריכה כל עוד אין באזור מבוגר שיוכל להשגיח על פעוטות וילדים.

זכרו – חודשי הקיץ מועדים לאסונות וגובים בכל שנה חיי אדם. בימי החופש הגדול נדרשים ההורים למעורבות גבוהה יותר מהרגיל.

רוצים לקבל כלים מעשיים להצלת חיים? אנו ממליצים לכם גם על קורס מד"א למשפחה – קורס בהיקף של 3 שעות שכולל לימודים תאורטיים ומעשיים בנושאי החייאה במבוגר, ילד ותינוק, שימוש במכשיר דפיברילטור, טיפול בחנק מגוף זר, מצבי חירום רפואיים שכיחים ועוד.

בתמונה: סירת הים בולנס טיפול נמרץ של מד"א בכנרת. צילום: דוברות מד"א

חדשות ואירועים

הרשמה
הרשמו לפתיחת קמפיין
כבר רשומים? לחצו כאן

ברוכים השבים
לחצו כאן להרשמה
או
שכחתי סיסמה