לחצו לתרומה
 

אפשרויות תרומה

אשראי bit

30 מפעמים (דפיברילטורים) של מד"א חולקו לכונני מגן דוד אדום במרחב גלבוע

בטקס שהתקיים השבוע בתחנת מד״א בעפולה חולקו 30 מפעמים תרומת אגודת ידידי מד״א בישראל לכונני מד״א תושבי בקעת הירדן, יישובי חבל תענך, יפעת, עין מאהל, כפר כנא ויישובים נוספים. הכוננים יישאו אותם באופן קבוע בערכת הכונן ומיועדים לאפשר להם להציל חיים במקרה של דום לב.

חלוקת 30 המפעמים לכוננים ביישובים מרוחקים היא חלק מפרויקט ארצי שמוביל בימים אלו מגן דוד אדום בשיתוף אגודת ידידי מד"א בישראל, במסגרתו מחולקים כ- 500 מכשירי מפעם לכונני מד״א בכל רחבי הארץ, במטרה לשפר משמעותית את הטיפול ולהציל חיים במקרי דום לב במרחב הציבורי והפרטי.

כ-8,000 מקרי מוות מתרחשים בישראל מדי שנה כתוצאה מדום לב וביצוע פעולות החייאה הכוללות שימוש במכשיר מפעם מעלה את סיכוי ההישרדות של המטופל באופן משמעותי ביותר.

בטקס השתתפו: גן מנהל מרחב גלבוע במד"א ויסאם זועבי, מת״ח אשכול עפולה אום אל פחם במד"א אבי אמויאל, מת״ח אשכול בית שאן - בקעה במד"א דניס פולקוב, מת״ח אשכול נוף הגליל במד"א רון טוגר, אחראי כוננים במרחב גלבוע של מד"א שובל דגן ואחראית מתנדבים במרחב גלבוע של מד"א וחברת מועצת מד"א שמרית בן אברהם.

מנכ״לית אגודת ידידי מד״א בישראל, אורלי אריאל:  ״אנו עושים מאמצים גדולים לשנות את פני המציאות של מוות מדום לב, זה אפשרי וזה בידיים של כולנו. תודה לתורמים השותפים שלנו, שמבינים שהתרומה שלהם חוזרת לכולנו ומתקנת מציאות עגומה.״

מנהל מחלקת תגובה מיידית במד״א, יוסי חלבי:  ״חלוקת המכשירים נעשתה על מנת לשפר את המענה של כונני התגובה המיידית של מד״א באזורים וישובים מרוחקים. באמצעות המפעמים החדשים יוכלו כונני התגובה המיידית לתת מענה ראשוני טוב יותר ומציל חיים במקרה של דום וזאת עוד בטרם הגעת האמבולנס למקום.״

מנהל מרחב גלבוע במד״א יוסי פחימה: "אנחנו רואים יום יום ברחבי הארץ את ההצלחה של מתן שוק חשמלי בהקדם האפשרי ועוד בטרם הגעת האמבולנס. אנחנו עושים מאמץ גדול בעזרת התורמים הנדיבים כדי לפזר כמה שיותר מכשירי מפעם על מנת להציל חיים."

 

צילום: דוברות מד"א

חדשות ואירועים

הרשמה
הרשמו לפתיחת קמפיין
כבר רשומים? לחצו כאן

ברוכים השבים
לחצו כאן להרשמה
או
שכחתי סיסמה